مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400

08:11
1400/10/8

مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400

 

گزارش روز پژوهش دانشگاه خاتم

 

 

مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400

 

 

مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400

 

 

مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه خاتم روز 25 آذر ماه سال 1400، هم‌ زمان با روز پژوهش و فناوری با حضور ریاست محترم دانشگاه، معاونان، مدیران، هیئت امنای دانشگاه و جمعی از اعضای هیئت علمی، دانشجویان و همکاران حوزه پژوهش و فناوری با رعایت تمامی پروتکل­‌های بهداشتی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار شد.

 

 

مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400

 

 

در ابتدای مراسم جناب آقای دکتر محمودیان، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ضمن خیر مقدم به مدعوین و تبریک و تهنیت به مناسبت روز پژوهش، با اشاره به اهمیت پژوهش در سند راهبردی و رتبه‌­ بندی دانشگاه در سطح ملی و بین‌المللی، از اساتید و دانشجویان درخواست کردند که در این راستا تلاش­‌های بیشتری داشته باشند. ایشان همچنین از مدیریت پژوهش دانشگاه برای فراهم آوردن این مراسم تقدیر و تشکر نمودند. همچنین در ادامه سخنان خود به توسعه فیزیکی دانشگاه در منطقه پردیس و سایر مناطق اشاره کردند و فرمودند در زمینه‌­های پژوهشی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند نمود. 

 

 

مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400

 

 

سپس جناب آقای دکتر رضوی حاجی‌­آقا، مدیر پژوهش دانشگاه، در سخنان خود ضمن خوشامدگویی به تمامی حاضرین در جلسه، به ارائه گزارش اقدامات واحد پژوهش دانشگاه که شامل تدوین، تصویب و ابلاغ آیین‌­نامه­‌های برگزاری جشنواره پژوهش و آیین‌­نامه اعتبار پژوهشی (گرنت)، عضویت در سامانه اجرایی تقاضا و عرضه پژوهش و فناوری (ساتع)، تشکیل بخش ارتباط با صنعت در واحد پژوهش، استقرار سامانه علم‌سنجی،  ایجاد مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه خاتم و اقدام جهت اخذ مجوز انتشارات دانشگاه خاتم پرداختند.

 

ایشان همچنین آمار پژوهش و فناوری دانشگاه از سال گذشته تا کنون را ارائه دادند و همچنین با تاکید بر اهمیت پژوهش، افزودند که این روند رو به رشد در امور پژوهشی باعث ایجاد انگیزه در پژوهشگران، اساتید و دانشجویان خواهد شد و همچنین فراهم آوردن امکانات و بستری مناسب و البته نظارت‌­های دقیق بر این امور در سال‌های آتی چندین برابر خواهد شد و جایگاه دانشگاه در سطح ملی وبین المللی ارتقا خواهد یافت. 

 

 

مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400

 

 

پس از ایشان از دانشجوی پژوهشی برتر، آقای میلاد شاهواروقی فراهانی که مترجم چند کتاب و نویسنده چند مقاله بین‌ ­المللی بودند، دعوت شد که به نمایندگی از دانشجویان پژوهشی برتر با سخنرانی کوتاهی، تجارب و اندیشه‌­های خود را در اختیار سایر دانشجویان قرار دهد.

 

 ایشان نیز در باب تفکر و تامل در مورد مسائل موجود در کشور برای استفاده در طرح­‌های پژوهشی موضوعاتی را مطرح کردند و همچنین از اساتید و مسئولین دانشگاه درخواست کردند که علاوه بر فراهم آوردن امکانات با برگزاری چنین مراسمی انگیزه و رغبت دانشجویان را برای مشارکت در امور پژوهشی افزایش دهند و همچنین به عنوان یک دوست از دانشجویان درخواست کردند که علاوه بر اهمیت قائل شدن به کسب نمرات بالا، به عمق مطالب و استفاده کاربردی آن­ها برای رفع مسائل و چالش­‌های موجود و ارائه راهکارهای مناسب نیز نگاه ویژه‌­ای داشته باشند؛ زیرا که در نهایت این پژوهش‌­ها و کاربرد آن­هاست که در آینده برای دانشجویان راه­گشا خواهد بود. 

 

 

مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400

 

 

در ادامه جناب آقای دکتر ربانی، مدیر گروه مهندسی صنایع علاوه بر اشاره به این نکته که هفته پژوهش و تقدیر از پژوهشگران جزء ارزشمندترین مراسم‌ها در طول سال تحصیلی است، افزودند که پژوهش مجموع‌ه­ای متشکل از سه عنصر شامل استاد، دانشجو و مجموعه عوامل مدیریتی است که فراهم­‌ کنندگان و تسهیل­‌گران این مهم هستند.

 

 

 ایشان سخنانی را خطاب به اساتید و دانشجویان در باب تغییر نحوه تدریس و همچنین تغییر نگاه دانشجویان نسبت به نوع یادگیری در جهت ارتقای سطح آموزش و پژوهش دانشگاه ایراد فرمودند.

 

 

 ایشان خاطر نشان کردند که برای رسیدن به مرحله پژوهش و ورود به کارهای پژوهشی الزاماتی در دوره آموزشی باید فراهم گردد که این الزامات شامل ایجاد روحیه پرسشگری در دانشجویان توسط اساتید، ایجاد علاقه و درک ارزش کارگروهی، ایجاد شرایطی در کلاس برای تلاش بیشتر دانشجویان، برگزاری آزمون­‌های سوال باز، ارائه مورد کاوی در دروس در کنار تشریح مباحث و .... می‌­باشد و همچنین بر اهمیت ارتقای کیفی پایان­‌ نامه‌­ها تاکید داشتند. 

 

 

مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400

 

 

پس از ایشان سرکار خانم دکتر کریمی جعفری، عضو هیئت علمی گروه مدیریت دانشگاه با قرائت آیه‌ای از سوره­‌ی مجادله به جایگاه ویژه پژوهش و پژوهشگران نزد خداوند اشاره کردند و افزودند که برای ارتقای جایگاه کشور و دانشگاه و افراد، باید جایگاه علمی در سطح بین‌­المللی ارتقا یابد و این مهم دست یافتنی نیست مگر با وحدت و تلاش جمعی پژوهشگران، اساتید و دانشجویان.

 

 

 ایشان همچنین به توضیح سیر تحول دانشگاه­‌ها در گذر زمان و نسل­‌های مختلف دانشگاه­‌ها پرداختند و برای قرارگیری دانشگاه در بهترین موقعیت و رقابت در سطح بین‌­المللی، راهکارهایی از جمله ارتباط با صنعت، بین‌­المللی‌ ­سازی و کارآفرینی در آموزش را مطرح نمودند. 

 

 

مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400

 

 

در ادامه نیز جناب آقای دکتر بهرنگ کمالی، عضو هیئت علمی گروه علوم اقتصادی دانشگاه سخنانی را در باب اختصاص اهمیت ویژه به پژوهشگران دانشگاه از جنس حمایت‌­های مادی و معنوی جهت ایجاد انگیزه در این افراد بیان کردند و افزودند که بسیاری از مشکلات حال حاضر کشور به دلیل نادیده گرفتن این قشر از جامعه است. 

 

 

مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400

 

 

از ریاست محترم هیات امنای دانشگاه، آیت الله آقای دکتر محقق داماد نیز دعوت به عمل آمد تا برای سخنرانی به روی صحنه بیایند. ایشان با اشاره به آیات قرآن کریم به نامحدود بودن علم و جهل پرداختند و فرموند که علم ما انسان­‌ها تجلی حق است و انسان­‌ها به اندازه­ای باسواد هستند و درک دارند که خداوند در قلب آن­ها تجلی کرده است؛ علم حق بی­نهایت است در نتیجه علم انسان‌­ها نیز بی­نهایت خواهد بود.

 

 

 ایشان در ادامه به اهمیت علوم دانشگاهی تاکید کردند و ضمن آرزوی سربلندی برای میهن عزیز اسلامی و پژوهشگران،در نهایت با تشکر از ریاست محترم دانشگاه و دست­اندرکاران و همچنین تلاش اساتید و دانشجویان سخنرانی خویش را به پایان رساندند.

 

 

مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400

 

 

در ادامه مراسم، ریاست محترم دانشگاه، جناب آقای دکتر قاسمی ضمن تشکر از سخنرانان و خیر ­مقدم به مدعوین و تبریک به مناسب روز پژوهش، و قدردانی از دست­اندرکاران این مراسم سخنان خود را آغاز نمودند.

 

 

 ایشان با سخنان ارزشمند خود دانشجویان و اساتید را به تلاش و کوشش در راه پژوهش فراخواندند و از پژوهشگران درخواست داشتند که با استفاده بهینه از امکانات موجود در دانشگاه سطح علمی-پژوهشی دانشگاه را ارتقا دهند و با بهره­‌گیری از این موقعیت به‌ ­وجود آمده با پژوهش‌های خود برای مسائل و چالش­‌های موجود در کشور راهکارهای مناسب ارائه دهند. همچنین ایشان موضوعاتی مانند فلسفه را موضوعی مهم به عنوان پیش ­زمینه سایر موضوعات مطرح کردند و تاکید داشتند که قبل از پرداختن به یک موضوع، باید فلسفه آن را شناخت.

 

 

 ایشان در باب رابطه دانشگاه و اقتصاد مقاومتی نیز نکات حائز اهمیتی از جمله فعال­سازی سرمایه‌‌های انسانی و علمی جهت توسعه کارآفرینی، پیشتازی اقتصاد دانش­ بنیان، افزایش سهم سرمایه انسانی در تولید از طریق ارتقا آموزش، شناسایی و به کارگیری ظرفیت‌­های علمی، فنی و اقتصادی و ... متذکر شدن و فرمودند که در حال حاضر و با توجه به شرایط کشور این موضوع اهمیت ویژه­ای دارد و لازم است پژوهش­‌های متنوعی در تمامی گروه‌­ها به این موضوع اختصاص یابد.

 

 

 همچنین با گفتن جمله ارزشمند "به قطار در حال حرکت سنگ می­زنند" خاطر نشان کردند که در مقابل حسادت‌­ها و سختی‌­ها در راه پیشرفت و پژوهش باید بیشتر تلاش کرد و با به نتیجه مطلوب رساندن کارهای علمی پاسخی قابل توجه داد. 

 

 

مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400

 

 

ایشان در سخنان خود با اشاره به توسعه دانشگاه و امکاناتی که برای دانشگاه در حال آماده ­سازی است خاطر نشان کردند که حمایت‌­های ویژه دانشگاه از پژوهشگران متوقف نخواهد شد و همچنان ادامه خواهد داشت.

 

 

 همچنین در پایان از اساتید و دانشجویان خواستند که روز پژوهش امسال را نقطه عطفی برای تلاش‌­های خود در نظر بگیرند و با همت والای خود و عزمی جزم‌‌­تر در راستای سربلندی خود و میهن عزیز اسلامی قدم بردارند. در نهایت با تشکر و قدردانی ویژه از اساتید و پژوهشگران محترم سخنان خود را خاتمه دادند.

 

 

مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400

 

 

در پایان این مراسم از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه در بخش­‌های دانشجویان؛ پایان­‌نامه برتر و دانشجوی پژوهشی برتر، اساتید؛ مقاله برتر، کتاب برتر، طرح برتر و پژوهشگران برگزیده گروه­‌ها تقدیر به عمل آمد.

 

در پایان اسامی برگزیدگان هر بخش به تفکیک گروه ارائه گردیده است:

 

در بخش پایان نامه برتر: 

 

 

 • سرکار خانم گلناز نمازی از گروه مدیریت
 • جناب آقای مرتضی هنرور از گروه علوم اقتصادی
 • سرکار خانم مهناز شعبانی از گروه مهندسی صنایع
 • جناب آقای امیرحسین پیوندی از گروه مهندسی کامپیوتر
 • سرکار خانم مرضیه خوش­گفتار فعلی از گروه روانشناسی

 

 

در بخش دانشجوی پژوهشی برتر:

 

 

 • جناب آقای میلاد شاهواروقی فراهانی از گروه مدیریت مالی
 • جناب آقای جواد آقامحمدی از گروه زبان انگلیسی
 • جناب آقای حامد عابدینی از گروه معماری
 • سرکار خانم پگاه خدیر از گروه معماری
 • سرکار خانم الهه راه­پیما از گروه مهندسی برق

 

در بخش مقاله‌­های برتر

 

 

 • جناب آقای دکتر سعید علایی از گروه مهندسی صنایع
 • سرکارخانم دکتر رباب کلانتری از گروه مدیریت مالی

 

 

در بخش کتاب برتر

 

 

 • سرکار خانم دکتر فاطمه کریمی جعفری از گروه مدیریت 

 

 

در بخش طرح پژوهشی برتر

 

 

 • جناب آقای دکتر عبدالله شمیسا از گروه مهندسی برق

 

 

و در بخش پژوهشگران منتخب

 

 

 

دانشکده فنی و مهندسی:

 

 

 • سرکارخانم دکتر رویا سلطانی ازندریانی پژوهشگر برتر گروه مهندسی صنایع
 • جناب آقای دکتر بابک مجیدی پژوهشگر برتر گروه مهندسی کامپیوتر
 • جناب آقای دکتر امین امین­‌زاده گوهری پژوهشگر برتر گروه علوم داده
 • سرکارخانم دکتر ندا معنوی‌­زاده پژوهشگر برتر گروه مهندسی صنایع

 

دانشکده علوم انسانی:

 

 

 • سرکار خانم دکتر ماندانا نیکنام پژوهشگر برتر گروه روانشناسی و علوم تربیتی
 • سرکار خانم دکتر هدی شبرنگ پژوهشگر برتر گروه آموزش زبان انگلیسی
 • سرکار خانم دکتر آناهیتا خدابخشی کولایی پژوهشگر برتر گروه روانشناسی و علوم تربیتی

 

دانشکده علوم اقتصادی، مدیریت و مالی

 

 

 • جناب آقای دکتر بهرنگ کمالی پژوهشگر برتر گروه علوم اقتصادی
 • جناب آقای دکتر پژمان عابدی­فر پژوهشگر برتر گروه علوم اقتصادی 
 • جناب آقای دکتر سید حسین رضوی حاجی‌‌­آقا پژوهشگر برتر گروه مدیریت

 

دانشکده هنر و معماری

 

 

 • جناب آقای دکتر امیر فرجی پژوهشگر برتر گروه معماری 

 


مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهشی دانشگاه خاتم در روز پژوهش 1400
هفته پژوهش 1400
هفته پژوهش و فناوری دانشگاه خاتم