پرسش‌های متداول آموزش و تحصیلات تکمیلی

امکان تغییر گرایش وجود دارد؟

پاسخ: تغییر گرایش داخلی دانشگاه امکان پذیر نبوده و فقط از طریق سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد.

امکان تقسیط شهریه وجود دارد؟

پاسخ: بله، بلافاصله پس از انتخاب واحد و مشخص شدن شهریه، جهت ثبت چک به بانک و سپس هماهنگی با واحد مالی نسبت به ثبت چک اقدام و پس از تایید بانک نسبت به پرداخت الباقی مبلغ اقدام شود.

نحوه‌ی ثبت درخواست گواهی اشتغال به تحصیل چگونه است؟

پاسخ: در سامانه‌ی iums از طریق منوی دسترسی به ثبت درخواست اقدام فرمایید و پس از ۷۲ ساعت کاری به کارشناس مربوطه مراجعه نمایید.

به دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه خاتم خوابگاه تعلق می‌گیرد؟

پاسخ: خیر دانشگاه فاقد خوابگاه است.

پذیرش تمامی مقاطع در دانشگاه خاتم به چه صورت است؟

پاسخ: فقط از طریق کنکور سراسری.

آیا مدرک موقت یا دانش‌نامه‌ی دارای کد صحت قابل استعلام و ترجمه است؟

پاسخ: بله جهت استعلام کد صحت، دانشجویان می‌توانند به سامانه سجاد مراجعه نمایند.

نامه‌ی نظام وظیفه، ویژه‌ی فارغ‌التحصیلان در این واحد ارائه می‌شود؟

پاسخ: بله.

فرآیند صدور دانش‌نامه به چه شکلی است؟

پاسخ: یک سال و نیم بعد از تحویل مدرک موقت، دانش‌نامه در روند صدور قرار می‌گیرد.

روند صدور مدرک موقت کارشناسی و کارشناسی‌ارشد به چه صورت است؟

پاسخ: به هنگام دریافت تاییدیه‌های وزارت علوم، دانشجو کد صحت را با پرداخت مبلغی از سازمان مربوطه درخواست و پس از ۲ هفته مدرک آماده‌ی تحویل می‌باشد.

از کجا متوجه شویم که تاییدهای فارغ‌التحصیلی در سیستم به پایان رسیده و فرآیند صدور مدرک آغاز شده است؟

پاسخ: پس از اتمام تاییدهای فارغ‌التحصیلی به دلیل قطعی شدن وضعیت فارغ‌التحصیلی شما در سیستم؛ پس از وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور خود در سامانه‌ی آموزشی، وارد سیستم نخواهید شد و فرایند صدور مدرک موقت در کارتابل واحد فارغ‌التحصیلان آغاز خواهد شد.

من سال‌ها قبل دفاع نموده‌ام اما امور بعد از دفاع را انجام نداده‌ام، چه مراحلی را بایستی طی نمایم؟

پاسخ: راهنمای فرایند فارغ‌التحصیلی موجود در سایت اصلی دانشگاه را به دقت مطالعه فرمایید و مرحله به مرحله طبق آن انجام دهید.

بعد از دفاع برای امور فارغ‌التحصیلی چه اقداماتی لازم است؟

پاسخ: راهنمای فرایند فارغ‌التحصیلی موجود در سایت اصلی دانشگاه را به دقت مطالعه فرمایید و مرحله به مرحله طبق آن انجام دهید.

آیا بعد از برگزاری جلسه‌ی دفاع امکان ارائه‌ی مقاله برای احتساب در نمره‌ی پایان‌نامه وجود دارد؟

پاسخ: خیر. در هنگام بارگذاری پایان‌نامه و گزارش همانندجویی باید مقاله پذیرش شده را در قسمت مربوطه بارگذاری نمایید تا مدیران محترم گروه در هنگام تعیین داور، نمره‌ی لازم را درج نمایند.

مراحل اداری دفاع چیست؟ برای برگزاری جلسه‌ی دفاع چه اقداماتی لازم است؟

پاسخ: پس از دریافت تایید و کفایت دفاع توسط اساتید راهنما، نسبت به دریافت گزارش همانندجویی در ایرانداک اقدام و در صورت دریافت درصد مورد قبول (گزارش همانندجویی تا 30 درصد برای کلیه‌ی دانشجویان و برای دانشجویان گروه مهندسی صنایع تا 25 درصد مورد قبول است)، به همراه پایان‌نامه در قسمت ثبت و ویرایش پیشرفت پایان‌نامه باید بارگذاری، ثبت و ارسال نمایید.


** راهنمای فرایند انتخاب استاد راهنما تا برگزاری جلسه‌ی دفاع موجود در سایت اصلی دانشگاه را به دقت مطالعه فرمایید.

چطور متوجه شویم که پروپوزال را اساتید و مدیر گروه تایید کرده‌اند (در واقع پروپوزال ما در سیستم تصویب شده است)؟

پاسخ: پس از تایید اساتید راهنما (ابتدا استاد راهنمای همکار در صورت وجود و سپس استاد راهنما) و مدیر گروه، در کارتابل جاری دانشجو در iums ثبت طرح پیشنهادی در ایرانداک نمایش داده خواهد شد، که لازم است در سایت ایرانداک در قسمت ثبت پیشنهاده مراجعه و پروپوزال را ثبت نموده و کد رهگیری که عدد 7 رقمی بوده و با شماره 1 شروع می‌شود را دریافت و در این سامانه ارسال نمایید (عکس از صفحه‌ی ایرانداک برای بارگذاری لازم است).

برای انتخاب استاد راهنما چه فرآیندی می‌بایست طی گردد؟

پاسخ: پس از انتخاب استاد راهنما زیرنظر مدیر گروه و موافقت شخص اساتید راهنما، باید حتما در سامانه‌ی آموزشی iums در قسمت منو، مدیریت امور پایان‌نامه، تعیین استاد راهنما وارد و موارد مربوطه را تکمیل، ثبت و ارسال نمایید.

 

سپس اساتید راهنما باید از طریق کاربری خودشان تایید نمایند تا در کارتابل جاری شما ثبت طرح پیشنهادی نمایش داده شود و بتوانید پروپوزال را بارگذاری نمایید (دقت فرمایید در این مرحله ابتدا استاد راهنما و سپس استاد راهنمای همکار در صورت وجود باید تایید کنند).


** راهنمای فرایند انتخاب استاد راهنما تا برگزاری جلسه دفاع موجود در سایت اصلی دانشگاه را به دقت مطالعه فرمایید.

از چه زمانی به بعد برای تصویب پروپوزال می‌توان اقدام کرد؟ آیا ابتدا بایستی واحد پایان‌نامه اخذ و سپس برای تصویب اقدام گردد؟

پاسخ: خیر. از ترم دوم به بعد می‌توان اقدام نمود. بنابراین قبل از اخذ واحد پایان‌نامه نیز امکان‌پذیر است. با توجه به امکان دفاع 6 ماه پس از تصویب پروپوزال، هر چه سریع‌تر اقدام کردن به مراتب بهتر است.